Would You Rather…

Would You Rather...

Drive .3 miles to fill up for $3.59 per gallon OR drive 1.2 miles to fill up for $3.41 per gallon?

Whichever options you choose, justify your reasoning with mathematics

Comment (1)

  1. Robert Kaplinsky

    I really like this one. I am going to try and find a class to do this with and let you know how it goes.

    Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *