Would You Rather…

Bulk vs Consumer (Honey) (1)

Buy a 5 pound jug of honey for $15.35

OR

Three 1 pound 8 ounce bottles of honey for $14.39

Whichever answer you choose, justify your reasoning with mathematics.

Comments (2)

  1. brian alexander

    Three 1 pound 8 ounce bottles of honey for $14.39

    Reply
  2. braden beagle

    5 pound

    Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *